Dag van de Vrijwilliger: Dankjewel voor jullie inzet!
Vandaag, op de Dag van de Vrijwilliger, staan we even stil bij de enorme inzet van onze vrijwilligers. Dankzij hun tijd, energie en betrokkenheid kunnen we steeds meer mensen bereiken en bewust maken van het belang van stamceldonatie.
Page content
Bij Matchis zijn vrijwilligers onmisbaar. Alleen al in het afgelopen jaar:
- 105 vrijwilligers hebben zich ingezet voor onze missie.
- Samen stonden we op 35 evenementen door het hele land om bewustwording te vergroten.
- Onze vrijwilligers hebben meer dan 11.150 potentiële donoren persoonlijk gebeld om hun registratie te voltooien.
Onze vrijwilligers helpen op verschillende manieren: ze geven gastlessen op scholen en bij verenigingen, bellen donoren na om registraties te voltooien, of verspreiden folders en posters in hun omgeving. Dankzij hun inzet kunnen we steeds meer mensen bereiken en de kans vergroten dat patiënten met leukemie en andere bloedziekten een passende donor vinden.
Wil jij ook het verschil maken?
Er zijn meerdere manieren om vrijwilliger te worden bij Matchis:
- Gastspreker: vertel over stamceldonatie en inspireer jongeren om donor te worden.
- Nabellen van donoren: help potentiële donoren herinneren hun registraties terug te sturen.
- Zelfstandig promotor – Donorwerver: verspreid folders en posters bij scholen, sportverenigingen of bibliotheken.
We ondersteunen je met kennis en materiaal en je bepaalt zelf hoeveel tijd je wilt investeren. Jouw inzet kan levens redden!
Ben je geïnteresseerd in één van onze vrijwilligersfuncties? Klik dan hier!